Nabídka služeb

Kontaktní formulář


Techmania Science Center Plzeň

Plzeň, Plzeňský kraj
MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ

Stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show – to je Techmania Science Center v Plzni.
Se vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Nachází se v historických budovách plzeňské Škodovky.


Interaktivní expozice

Stovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečných, pravidelné show, staré lokomotivy a unikátní trolejbus! Expozice Techmania Science Center dávají možnost poznat svět kolem nás prostřednictvím hry. Objevujte přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích.

3D Planetárium

Projekční sál ve 3D Planetáriu nabízí dvoj- a trojrozměrné projekce na kulovou plochu. Samotná projekce má jedno z nejjemnějších rozlišení ve 3D na světě. Sál disponuje 90 polohovacími sedadly. Během promítání můžeme navštívit až 140 000 hvězd, shlédnout věrný model naší Galaxie, stejně jako desítky mlhovin i samotnou strukturu vesmíru. To vše v unikátní kupoli o vnitřním průměru 14 metrů. Jedné ze tří v Evropě.

Biologická laboratoř

Během cvičení se používají nejrůznější moderní pomůcky, jako jsou například měřicí čidla od společnosti Vernier. Většina cvičení je postavena na práci s mikroskopem značky Olympus (CX22LED). Vybavení je připraveno pro každou dvojici zvlášť. Ke každému cvičení účastníci dostanou laboratorní protokol, do kterého si budou moci zaznamenat výsledky.

Chemická laboratoř

V moderně vybavené chemické laboratoři mají žáci a studenti možnost pracovat se špičkovými laboratorními pomůckami, včetně chemicky a tepelně odolného laboratorního skla a čistých chemikálií.Laboratoř je vybavena sušicí pecí, digestoří, analytickými váhami ap lynovýmikahany. Každá dvojice studentů má k dispozici měřicí techniku Vernier či binokulární lupy dle zvoleného programu

Fyzikální laboratoř

Ve fyzikální laboratoři mají studenti a žáci k dispozici mimo jiné sady GamaBeta 2007 na měření radioaktivity, hlukoměry,ruční ielektrické vývěvy, lasery a sady na geometrickou i vlnovou optiku či počítače. Mohou se navíc seznámit i s van de Graaffovým generátorem s napětím 150 kV.

Dílny

Dílny Techmania Science Center jsou tím pravým místem pro techniky všeho druhu. Je zde vybavení pro základní obrábění materiálů, jako je dřevo, kov nebo plast. Dílna disponuje také řadou moderních technických výukových prvků, jako jsou např. elektrické panely, kde mají děti možnost se bezpečně seznámit s elektroinstalací. Skutečnou špičkou ve vybavení jsou pak 3D tiskárny a CNC frézky.

Show

Na každý den Techmania přichystala řadu vědecko-technických show, které obohatí návštěvu expozic jak v budově science centra, tak v planetáriu. Není třeba se objednávat, stačí pouze podle časového harmonogramu přijít a zúčastnit se Vyberte pro své žáky program rozšiřující probíranou látku!

Science On a Sphere


Jedná se o projekci na kulovou plochu z uhlíkových vláken, která má průměr 1,7m a využívá data od amerického Národního úřadu pro výzkum atmosféry a oceánů, NOAA. Díky nim vznikají komentované pořady, které zapadají do školních vzdělávacích programů. Kapacita sálu je 40 míst
 
Vyberte přešně to, co bude Vás a Vaši třídu nejvíce bavit!
balíček program cena*
z Č. Krumlova z Třeboně

Techmania Science Center

 • interaktivní expozice
 • 3D planetárium
 • biologická laboratoř
 • chemická laboratoř
 • fyzikální laboratoř
 • dílny
 • show
 • Science On a Sphere
633 Kč 630 Kč

* – cena je platná při obsazení 40-ti míst a zahrnuje:

 • dopravu luxusním autokarem (WC, Wi-fi, video, kávovar)
 • vstup do Techmania Science Center – interaktivní expozice
 • jeden program (laboratoř nebo dílny nebo 3D planetárium)
 • tištěné materiály pro pedagogický doprovod
 • pedagogický doprovod zdarma

Na poskytnuté materiály se vztahují autorská práva: © Techmania Science Center, o.p.s.
 

foto
foto
foto
foto