Nabídka služeb

Kontaktní formulář


Letiště Václava Havla

Praha, Hlavní město Praha
MŠ – předškoláci, ZŠ, SŠ

V rámci exkurzí pořádaných Letištěm Praha máte příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Seznámíte se zblízka s nejlepším letištěm střední a východní Evropy (World Airport Awards 2007, 2008, 2009).


Trasa 1

Skupinové a individuální exkurze

Tato prohlídka je určena zejména pro ty návštěvníky, kteří ještě neměli možnost odlétat z Letiště Václava Havla Praha nebo se zajímají o služby pro cestující, zázemí terminálů, odbavení cestujících. První část prohlídky absolvují návštěvníci autobusem po ploše letiště, její součástí je ukázka odbavení letadel a krátké pozorování startů a přistání u dráhy. Druhá část prohlídky je zaměřena na interiéry Terminálu 1 a 2, seznámení s odbavením cestujících, rozdílnou bezpečnostní kontrolou mezi Terminály 1 a 2 a zahrnuje prohlídku salonků pro cestující business tříd, Rest & Fun Center, salonku VIP Service Club CONTINENTAL.

Začátek exkurze: Terminál 3
Čas: 2 hodiny
Určení: skupiny a individuální exkurze, od 15 let

Trasa 2

Skupinové a individuální exkurze

Prohlídka autobusem po provozu letiště v části Jih a Sever, Cargo zóna. Ukázky odbavení letadel před startem a po přistání, ukázky zavádění letadel na stání. Tato exkurze zahrnuje i pozorování startů a přistání u dráhy, seznámení s technickým zázemím letiště. Prohlídka obsahuje seznámení s interiérem a zejména technikou Záchranné požární stanice letiště.

Začátek exkurze: Terminál 3
Čas: 2 hodiny
Určení: skupiny a individuální exkurze, pro všechny věkové skupiny

Trasa 3

Skupinové exkurze

Pěší prohlídka po interiérech Terminálu 1 a 2, seznámení s rozdílným odbavením cestujících na Terminálu 1 a Terminálu 2, bezpečnostní kontrolou a dalšími službami pro cestující (obchody, odpočinkové prostory, průchody mezi terminály, informační systém, tranzit).
Exkurze zahrnuje prohlídky salonků (Erste Premier Lounge nebo MasterCard Lounge), dále VIP Service Club CONTINENTAL a prostor Rest & Fun Center.

Začátek exkurze: Terminál 1 – přílety (recepce č. 15)
Čas: 1,5 hodiny
Určení: skupiny se zaměřením na cestovní ruch a služby v letecké dopravě, od 15 let
 

Trasa 4

Skupinová exkurze

Kompletní prohlídka Záchranné požární stanice letiště (ZPS). Seznámení s letištní hasičskou technikou, ukázky techniky a informace o činnosti hasičů v leteckém provozu. Cesta na ZPS je zajištěna autobusem letiště.

Začátek exkurze: Terminál 3
Čas: 1 hodina
Určení: skupiny, od 6 let

Trasa 5

Skupinové a individuální exkurze

Pěší, cca 1/2 hodinová prohlídka Hangáru F, společnosti ČSA Technics, která zajišťuje opravy a revize letadel pro ČSA i další letecké společnosti. Dále autobusem po ploše letiště, ukázky odbavení letadel před startem i po přistání, pozorování provozu na startovací dráze, seznámení s technickým zázemím letiště i službami pro cestující.

Začátek: Terminál 3
Čas: 2 hodiny
Určení: skupiny i individuální exkurze, od 10 let, školní skupiny od 15 let

Trasa 6

Exkurze zahrnuje kompletní prohlídku Záchranné požární stanice Letiště Praha, vč. technikyvýkladem odborného pracovníka – hasiče (viz Trasa 4). V další části se potom můžete podívat i na provoz letadel na odbavovací ploše letiště, u dráhy pozorovat starty a přistání, vše s výkladem průvodce.

Začátek: Terminál 3
Čas: 2,5 hodiny
Určení: pro skupiny, od 6 let

balíček program cena*
z Č. Krumlova z Třeboně

prohlídková trasa dle výběru

trasa 1–6 592 Kč 421 Kč

* – cena je platná při obsazení 40-ti míst a zahrnuje:

  • dopravu luxusním autokarem (WC, Wi-fi, video, kávovar)
  • vstup na Letiště Václava Havla, program dle výběru
  • tištěné materiály pro pedagogický doprovod